Bony Socks

Sürdürülebilirlik

Bony Tekstil İşletmelerinde, sürdürülebilir üretim koşulları en öncelikli değerlerimiz arasındadır.

bhive
cleanchain

Sürdürülebilir ürün çeşitliliği

Sürdürülebilir üretim koşullarında üretim yapabilmek ve ürün çeşitliliği sunabilmek için güvenilir bir tedarik zinciri geliştirdik. Fabrikamız, çoraplarımızdaki organik içerik açısından Global Organik Tekstil Standardı (GOTS) ve Repreve, PIW, PCW vb. Şeklinde kullanılan tüm sentetik geri dönüştürülmüş lifler için Global Recycle Standard (GRS) sertifikasına sahiptir. Ayrıca ürünlerimizde BCI pamuğunun yanı sıra Tencel, Viscose, Modal gibi biyolojik olarak parçalanabilen rejenere elyaflar da çevreye herhangi bir zarar vermeden çoraplara rahatlık katmak için kullanıyoruz.

Proses

Enerjiyi, kimyasalları ve tatlı suyu verimli kullanarak sürdürülebilir dünyaya doğru daha yeşil adımlar attık. Bunlar, ileri teknoloji boyama sistemi ve az su kullanımı olan boyama tekniklerini kullanarak çevreye zararlı kimyasalların emisyonunu azaltmak için önemli adımlardır.

sustainability-2

Teknoloji

Fabrikamız genelinde karbon ayak izimizi küçültmeye devam ediyoruz. Yeni kimyasallar kullanarak yıkama ve boyama için ihtiyaç duyulan suyu en aza indiriyoruz. İşlenen su ve buhardan ve motor soğutmasından ısıyı geri kazanıyoruz. LED aydınlatma, hiper verimli pompalar, motorlar ve prosesler için iyileştirmelerimizi tamamlıyoruz.

BCI (Better Cotton Initiative)

Bony Tekstile'de "Sürdürülebilir İnovasyon", Ürün Geliştirme süreçleri söz konusu olduğunda merkezde yer alır. Yıllar boyunca şirket, sürdürülebilir ürünleri ticari olarak uygulanabilir hale getirmek için durmaksızın çaba sarf etti ve herhangi bir sürdürülebilir girişim (organik, BCI, geri dönüştürülmüş, Adil ticaret vb.) altında herhangi bir çorap üretebilen güvenilir bir tedarik zinciri geliştirdi. BCI veya Better Cotton girişiminin dünya çapında sürdürülebilir pamuk üretimi için büyük umutlar verdiğine inanıyoruz. Dolayısıyla, daha az girdi ile daha iyi çıktı elde etmeye çabalıyoruz. Bunun sonucunda çevreye zarar vermeyen, daha sürdürülebilir bir dünyayı hedefliyoruz. 2019 yılında toplam üretimimizin % 33’ü BCI pamuktan üretilmiştir.